Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Skladba strešného plášťa

Image

Skladba strešného plášťa - asfaltové pásy

Pri plochých strechách je veľmi dôležité dodržať správne technologické postupy, aby bola výsledná strecha funkčná, do domu nezatekalo a strop nepremŕzal.

Prvou vrstvou je hydroizolácia, ktorá slúži ako parozábrana a navaruje sa s dostatočnými presahmi na napenetrovaný povrch strechy. Vytvorí tak celistvú nepriepustnú vrstvu. Na dosiahnutie správneho sklonu plochej strechy (2 cm na 1m) používame tzv. spádové kliny. Jedná sa o tepelnú izoláciu, ktorá je na zákazku rezaná na mieru. Jej spodná hrana je rovná, ale horná šikmo zrezaná v požadovanom spáde. Spádové klíny sa lepia na asfaltovú hydroizoláciu polyuretánovou lepiacou penou. Následne sa nalepí druhá vrstva tepelnej izolácie. Ďalšou vrstvou je samolepiaca asfaltová hydroizolácia a na nej je natavená ešte vrchná vrstva asfaltovej hydroizolácie so štrkovým posypom, ktorý je ochranou proti UV žiareniu. Plochá strecha je v tomto okamihu hydroizolačne uzavretá.

Image

Skladba strešného plášťa - fólia

Prvou vrstvou je hydroizolácia, ktorá slúži ako parozábrana a navaruje sa s dostatočnými presahmi na napenetrovaný povrch strechy. Vytvorí tak celistvú nepriepustnú vrstvu. Na dosiahnutie správneho sklonu plochej strechy (2 cm na 1m) používame tzv. spádové kliny. Jedná sa o tepelnú izoláciu, ktorá je na zákazku rezaná na mieru. Jej spodná hrana je rovná, ale horná šikmo zrezaná v požadovanom spáde. Spádové kliny sa lepia na asfaltovú hydroizoláciu polyuretánovou lepiacou penou. Následne sa nalepi druhá vrstva tepelnej izolácie. Ďalšou vrstvou je separačná vrstva ktorá sa používa z dôvodu, že PVC fólia sa nesmie dávať do priameho kontaktu s výrobkami na báze asfaltu, alebo polystyrénu. Dochádza u nich totiž za určitých okolností k migrácii mäkčidiel do týchto materiálov a fólia pri tomto procese tuhne, stráca ohybnosť a je náchylnejšia k mechanickému poškodeniu. Poslednú vrstvu tvorí samotná hydroizolačná fólia. Plochá strecha je v tomto okamihu hydroizolačne uzavretá.

Skladba strešného plášťa - zelená strecha

Zelená plochá strecha je špecifickou formou plochej strechy.
Zelená plochá strecha je nielen pohľadovou záležitosťou, ale aj funkčnou konštrukciou, ktorá má oproti bežnej plochej streche nesporné výhody. Ak je hydroizolácia dobre spádovaná a nestojí na nej voda, predlžuje táto konštrukcia životnosť hydroizolácie, pretože tá nepodlieha degradácii UV žiareniu.

Zelené ploché strechy môžeme rozdeliť podľa typu rastlín, ktoré na nej porastú, na:

Extenzívne zelené strechy

Oproti intenzívnej má menšiu vrstvu, ktorá rastie v podstate sama, dokážu fungovať bez zložitého systému umelého zavlažovania a nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu). Extenzívne strechy nevyžadujú toľko starostlivosti, ako strechy intenzívne.
Image

INTENZÍVNE ZELENÉ STRECHY

Jedná sa o najnáročnejšiu a najnákladnejšiu skladbu vegetačných striech. Na druhej strane tu ale máme takmer neobmedzený výber rastlín, prispôsobený nášmu klimatickému pásmu. Intenzívna zeleň vyžaduje stálu starostlivosť a údržbu s automatickou závlahou.
Image
Pri plochej streche, terasách či balkónoch, je najväčší problém so zatekaním vody. Často stačí drobná oprava strechy, napríklad klampiarskych prvkov, hydroizolácie a všetko je v poriadku.

Pokiaľ je ale porušenie hydroizolačnej vrstvy rozsiahlejšie v takomto prípade je nevyhnutná rekonštrukcia.

Vykonávame opravy, renovácie a nové hydroizolačnej vrstvy na plochých strechách výrobných i športových hál, rodinných domov i garáží. 

Pri realizácii opravy striech používame kvalitné tuzemské i zahraničné materiály. 


Ponúkame vám prevenciu, údržbu vašej strechy, aby ste sa nákladnej rekonštrukcii plochej strechy dlhodobo vyhli.

Ponúkame vám pravidelnú kontrolu vašej plochej strechy

Žiadna strecha nie je bezúdržbová.
Kontrola strechy by mala prebiehať minimálne raz do roka. Odporúčame vám kontrolu dvakrát za rok, a to pred zimou a po zime.
Ďalej po väčšom daždi, búrke, krupobití, alebo silnom vetre.

Predpísanými kontrolami predídete rizikám so zatekaním, ktoré sa môžu vyskytnúť v priebehu užívania.

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.