Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Oprava alebo rekonštrukcia plochej strechy

Poruchy plochých striech

Najčastejšie dochádza k poruchám plochých striech u starších panelových bytových domov. S rovnakým problémom sa ale stretneme aj u starších rodinných domov, kde je mnohokrát už nevyhovujúci stav hydroizolácie.

Príčin porúch môže byť viac - starnutie materiálov, použitie nevhodných materiálov alebo nekvalitne vykonaná práca.

Pravidelná starostlivosť o plochú strechu

Medzi drobné opravy patrí vyčistenie upchatého strešného zvodu, údržba oplechovania, ktoré inak hrdzavie a zabránenie praskaniu strešného plášťa vplyvom pôsobenia klímy, ale aj nevhodného prechádzanie po streche, ktorá tomu nie je prispôsobená.

Drobnejšiu poruchu hydroizolácie poznáme podľa škvŕn na strope posledného podlažia domu. V tomto prípade je veľmi problematické nájsť porušené miesto. Voda sa pohybuje po spáde často aj značnú vzdialenosť (i mnoho metrov), než si nájde miesto, kadiaľ do stropnej konštrukcie zatečie. Lokalizácia príčiny je svojpomocne takmer nemožná.

Plochú strechu odporúčame kontrolovať aspoň dvakrát ročne, na jeseň (pred zimou, ktorá najviac ohrozí celistvosť strešného plášťa a odhalí skryté nedostatky) a na jar (práve po zimnej záťaži). V zime je navyše dobré pravidelne odstraňovať snehovú pokrývku z plochej strechy. Mnohé staršie domy nemajú strechu dimenzovanú na kalamitnú záťaž. Sneh a ľad je zo strechy potrebné odstraňovať citlivo, aby sme strešný plášť nepoškodili.
Na jar a na jeseň pri preventívnej údržbe čistíme odkvapové žľaby, vpusty a zvody, odstránime mach, rovnako tak i napadané lístie. Ak narazíme na viditeľnú poruchu spojov, opäť ju musíme odstrániť. Ak je však potrebné kompletne opraviť hydroizoláciu, je nutné staré hydroizolačné pásy odstrániť, vyspraviť podklad (vystierkovať) a na povrch strechy nataviť pásy novej hydroizolácie.

Ponúkame vám pravidelnú kontrolu vašej plochej strechy

Žiadna strecha nie je bezúdržbová.
Kontrola strechy by mala prebiehať minimálne raz do roka. Odporúčame vám kontrolu dvakrát za rok, a to pred zimou a po zime.
Ďalej po väčšom daždi, búrke, krupobití, alebo silnom vetre.

Predpísanými kontrolami predídete rizikám so zatekaním, ktoré sa môžu vyskytnúť v priebehu užívania.

Izolácia plochých striech, opravy plochých striech, hydroizolácia

Ak premýšľate o zateplení, rekonštrukcii, renovácii, či len o drobnej oprave strechy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s otázkami, postupmi výberom správneho prevedenia a tiež so samotnou realizáciou.


Používame výhradne kvalitné certifikované materiály, ktoré nám umožňujú poskytnúť dlhodobé záruky. Spojenie našich skúseností, overených postupov a materiálov znamená pre našich zákazníkov plochú strechu s dlhou dobou životnosti a s minimálnymi nákladmi na údržbu.

Pôsobíme v rámci celého Slovenska.

VARIANTY PLOCHÝCH STRIECH

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.